final_seoSEO DANIŞMANLIĞI

İşinizi yeni kurduysanız ve bol müşteriye ihtiyacınız varsa,mutlaka internet hemen aklınıza düşecektir.Çünkü internetin çok büyük bir pazar alanı olduğunu herkes bilir.Fakat önemli olan bu pazarda bilinir ve popüler olabilmektir.Bu da kurumsal seo danışmanı kişi veya kurumlar tarafından sağlanır.Kurumsal seo demek SEO işini yapan resmi firmalar demektir.Yani firmanızı zirveye taşıyacak olan firmalardır.Web sitenizi internette kendi sektöründe bir numara yapabilmeniz için kurumsal seo firması ile anlaşıp uzun süreler çalışmanız gerekir.Bu işlemler sonucunda web siteniz tavan yapabilir.Fakat bu süreçte maddi manevi çok uğraş vermeniz gerekmektedir.

Web sitenizi Google’da kendi sektöründe zirveye taşıdıktan sonra,ücretsiz olarak ömürlük reklamınız yayınlanacak demektir.Seo çalışması yaptırmazsanız reklam giderleriniz sürekli artacak ve reklamsız iş yapamaz hale geleceksiniz.Böyle bir iş hayatı istemiyorsanız,reklam giderlerinizi minimuma düşürüp bol reklam yapmayı planlıyorsanız mutlaka kurumsal seo çalışması yaptırmalısınız.

Kurumsal Seo çalışması yaptırdıktan sonra ticari kazanımlarınız artacaktır.Bütçeniz büyüyecek,reklam giderleriniz 0’a kadar düşecek ve zamanla herkes tarafından tanınan bir firma olacaksınız.Özellikle hangi sektörde olursa olsun her firmanın asıl hayali zaten budur.Bu hayali gerçekleştirmek artık imkansız değildir.Siz de firmanızı internet ortamında büyütüp zamanla herkesin güvendiği hatırı sayılır bir marka yapabilmek için hemen kurumsal seo çalışması yaptırın.Hem siz kazanın hem de kazandırın. Bu konuda Final Bilişim sizin için doğru bir adres olacaktır.

Seo Nedir?

SeoSearch Engine Optimization” yani “Arama Motoru Optimizasyonu” demektir. İnternette bir mal ve hizmet arayanların Google ya da diğer arama motorlarında aradıkları kelimelerle ilgili sonuçların listelenmesindeki başarıdır seo. Diğer bir deyişle internette bulunurluk demektir…

Seo Gerekli midir?

Eğer internetten yeni müşteriler, yeni kitleler edinmek gibi bir hedefiniz yoksa SEO gereklidir diyemeyeceğiz ama böyle bir hedef ve beklentisi olmayan bir web sitesi sahibinin dünya üzerinde var olduğunu pek sanmıyoruz.

O halde seo potansiyel müşterilerimizin ya da hedef kitlemizin bizi bulabilmesi için temel olarak web tasarımından sonra bize gerekli bir unsurdur.

SEO Ücretleri Ne Kadardır?

Seo ücretleri belirlenirken bazı kriterlere göre değerlendirme yapılmaktadır. Bunlar;

  1. Var olan bir web sitenizin olup olmadığına
  2. Web sitenizin tasarım ve kodlamasının seo için uygun olup olmadığına
  3. Yeni bir web tasarımı yapılmasının gerekip gerekmeyeceğine
  4. Mevcut bir siteniz varsa ek sayfalar gerektirip gerektirmeyeceğine
  5. Anahtar kelimelerinizin ve kelime gruplarının adetine
  6. Anahtar kelmelerinizin popülaritesine ve o alandaki rekabetine göre değişkenlik göstermekte olduğundan Final Bilişim olarak bunu detayları karşılıklı olarak görüştükten sonra belirliyoruz.

Kimi durumlarda bir defaya mahsus bir çalışma ile ilk sayfada listelenebilmektesiniz, kimi durumlarda da sürekli olarak müdahale edilmesi ve iyileştirmeler yapılması gerekebilmektedir.

Eski alan adlarının yenilerine oranla daha şanslı olduğu ve ziyaretçisi yüksek sitelerin yine bu konuda daha şanslı olduğu bilinmektedir. O halde bazı kriterler elimzde ama bazı kriterler ise elimizde olmayan kriterlerin rol oynadığı da bir gerçektir.

Verilen Paranın Karşılığı Alınıyor mu?

Doğru bir SEO Danışmanı ile çalışıyorsanız emin olun ki internet üzerinden çok sayıda geri dönüş alacaksınız ve bunları satışa çevirmek sizin elinizde. Biz iddia ediyoruz ki SEO Danışmanlığı için ödeyeceğiniz bedel kazanacaklarınızın yanında çok önemsiz kalacaktır. Bizi arayın, sizin için neler yapabileceğimizi ve nasıl yapacağımızı anlatalım, sizi de Google’da ilk sayfada görmek dileklerimizle…

Ne Kadar Sürede Sonuç Verir?

Web sitenizin arama sonuçlarında ne kadar sürede yukarılara çıkacağı konusu hep merak edilir. Bu zaman dilimi 15 gün ila 6 ay aralığında olabilmektedir ancak çoğunlukla 2-3 ay gibi bir sürede sonuçlardaki iyileşme fark edilmektedir. Bu durum Google veya diğer arama motorlarının çeşitli kriterlere göre karar verdiği bir durumdur. Google dahil hiç kimse size en üstte çıkmanın garantisini veremez. Bu garantiyi veriyorum diyen çok büyük olasılıkla sizi yanıltmaya çalışıyordur.

Her şey zamanla olacaktır, sadece biraz sabır. Sabrın sonu selametse sabretmeğe değer bizce.

Yanıltma dediğimizde hemen değinmek isteriz ki sadece firma isminizle en üstte çıkmaktan bahsetmiyoruz zira bu mümkündür. Mümkün olmasının zorluğu genel bir kelime ile arama yapıldığındaki başarınızdır.

Örnek vermek gerekirse; Firma isminiz Firma Ltd. Şti. olsun, sattığınız ürün terlik olsun. Muhtemelen alan adınız firmaismi.com şeklinde olacaktır ve sizi firma isminiz ile arayanlar çok büyük bir ihtimalle birinci sırada bulacaklardır. Ama önemli olan sizin firmanızın ismini bilenlerin bulması mıdır yoksa terlik almak isteyenlerin bulması mı önemlidir?

Yukarıdaki örnekte bu işin sui istimale açık olduğu aşikardır bu nedenle firmamıza danışmadan ve konu hakkında tam bir bilgi sahibi olmadan olur olmaz kişi ya da kuruluşlardan medet ummayınız. Bu konuda referansları görmek isteyiniz ve bu şekilde emin olunuz.

Sonuç Olarak

Final Bilişim olarak biz size seo konusunda yardımcı olmak için buradayız size en faydalı olacak şekilde bir SEO çalışmasını önce planlıyor sonrada uyguluyoruz sizde kaliteli bir SEO çalışması yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır bol SEO’lu bol kazançlı günler dileriz.